Menu

Nasz klub

Szybki kontakt
Tadeusz Nabywaniec
Prezes Zarządu Klubu
mail : tadeknab@poczta.fm

BnO

Statystyki


Wszystkie wizyty: 10210
Dzisiaj: 61

gości na stronie:
4

subskrypcja
nowości na twój mail!


Aktualności

W Bieszczadach
19.11.2016

Dnia 27 października 2016 r. o godz. 8.00 młodzież klas pierwszych, członkowie i sympatycy naszego klubu, zebrała się na placu koło kościoła w Nowym Zagórzu. Już o 8.10 wyruszyliśmy w drogę. Razem z nastolatkami pojechało 3 opiekunów – Krystyna Witowicz, ks. Grzegorz Kwitek i Tadeusz Nabywaniec.Pierwszym punktem docelowym był rezerwat przyrody „Sine Wiry” u zboczy Połomy. Grupa miała do pokonania ok. 2,5 km w jedna stronę. Gdy dotarliśmy na miejsce, ukazał się piękny widok rwącej rzeki. Woda pieniła się, tworzyła meandry, mocno szumiała. Zrobiliśmy mnóstwo wspaniałych zdjęć.

Po dłuższej chwili wyruszyliśmy w dalszą drogę, tym razem na ścieżkę przyrodniczą w dolinie Wetliny. Duże wrażenie zrobiło na nas koryto rzeki, skałki porośnięte mchem, a przede wszystkim „Łoś”. Wszyscy zrobiliśmy sobie pamiątkowe grupowe zdjęcie przy tablicy, na której było dużo informacji na temat tego miejsca.

Po powrocie do Polanek grupa wsiadła do autokaru i ruszyliśmy dalej. Podczas jazdy śpiewaliśmy piosenki. Było głośno, wesoło i radośnie.

Następnie dotarliśmy na punkt widokowy w Polańczyku. Można było ujrzeć wspaniałe widoki lasów i wielkiego Jeziora Solińskiego. Cudny krajobraz zapierał dech w piersiach.
Na koniec, w restauracji „Ewka”, zjedliśmy pyszny obiad. Gdy wszyscy byli już najedzeni, przyszedł czas powrotu.
Wycieczka się udała, gdyż mieliśmy okazję podziwiać piękne widoki i nie tylko. Młodzież jak i opiekunowie wrócili do swoich domów z uśmiechem na twarzy i miłymi wspomnieniami.

Jessica Dawidko

Wyjazd został dofinansowany przez gminę Zagórz w ramach projektu pt. „Razem w góry – promocja aktywnych form spędzania czasu wolnego wśród dzieci i młodzieży poprzez turystykę i krajoznawstwo”.dodał: Tadeusz Komentarzy [0]

Zaloguj
Nie masz jeszcze konta? Możesz sobie założyć!

Zagórz w fotografii

Ankieta
Czy lubisz wędrówki górskie?
Tak, bardzo
Tak
Nie, nie lubię
Nigdy tam nie byłam/-em
Nie mam zdania


Polecamy

 

Klub Turystyki Kwalifikowanej "Berdo" w Zagórzu
ul. Wolności 10, 38-540 Zagórz
Nr KRS: 0000045444
NIP: 687-16-17-675
REGON: 370 407 255